çocuklar

Çocuk ve ergenlik döneminde anne babaların sağlıklı iletişim kurması, çocukların gelişim dönemlerine ait özelliklerini yakından takip etmeleri, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesi tüm yaşamlarını olumlu etkileyecek, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yaşlanmalarını sağlayacaktır. Yaşanan bazı problemler ebeveyn tutumlarının düzenlenmesiyle ortadan kalkabilecekken, bazı problemlerin zaman geçtikçe kalıcı bir hal alması, kendi çabalarıyla çözümlenemez olmasına yol açabilir. Bu nedenle problem oluşmadan aile danışmanlık desteği almak ailemiz için yapabileceğimiz kıymetli ve vazgeçilmez bir yatırım olmalıdır.

Son yıllarda hamilelik döneminden başlayıp bebeğin dünyaya gelmesi, ilk çocukluk dönemi, okulöncesi dönem ve ilkokul dönemlerine ait tüm gelişim süreçleri konusunda bilinçli aileler düzenli gelişim takibi yaptırmaktadır. Bu danışmanlık yolculuğunda, çocuk ve ailenin gelişim dönemleri içerisinde güçlü ve desteğe açık alanlarını öncelikle belirleyip eklektik ve bütüncül bir aile danışmanlık hizmeti verilmesi önemlidir.

Çocuk ve ergenlikte yaşanan problemlere doğru zamanda bütüncül bir yaklaşım ile müdahale edilip rehabilite edilmesi ailenin ve ülkenin geleceğine yönelik ciddi bir adımdır. Çocuk psikolojisi, anne karnında başlayan ve ergenlikte de devam eden süreçtir. Çocukluğun getirdiği farklı bakış açıları bazen onların sorunlarla baş etmesinde yetersiz kalmaktadır. Bu durumlarda bu alanda eğitim almış uzmanlar devreye girmekte, onlarla iletişim kurarak sorunların üstesinden gelmelerini sağlamaktadır. Çocuk, ergen ve genç danışmanlığı için başvurabilir yirmi beş yıllık deneyim ve tecrübeler doğrultusunda kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Çocuk Ergen ve Aile Danışmanlığı Alanları Sorumluluk Kazandırma

Doğum Öncesi Kardeşe Hazırlık Grup ÇalışmasıBebek TakibiBebeğin Gelişimsel Özellikleri Konusunda Aile DanışmanlığıSosyal Beceri GelişimiÇocukluk Gelişim Dönemleri ve Aile DanışmanlığıOkulöncesi ve İlkokul Dönemi Çocukların Gelişim Dönemlerine Yönelik Aile Danışmanlığı   Çocuklarda Özgüven GelişimiÖzel Gereksinimli Çocukların Ailelerine Yönelik DanışmanlıkDavranış ProblemleriOkul Başarısızlığına Yönelik Aileye DanışmanlıkOkula Uyumsuzluk Konusunda Aileye DanışmanlıkOtorite KriziAile İçi Sınırların BelirlenmesiUyku Düzeninin Sağlanması Konusunda Aile Danışmanlığı,Uyku EğitimiKardeş TutumlarıÇocukların Sosyal-Duygusal Becerilerini Destekleyen Anne-Baba TutumlarıErgenlik Dönemi ve Uygun Anne-Baba Yaklaşımlar,Çocuklarda Özel Durumlar ve Uygun Yaklaşımlar,Okul Öncesi Dönemde Cinsel Eğitim,Kardeş İlişkilerinde Yaşanan Zorluklar ve Çözüm Yolları,Okuma Anlama GüçlüğüAnne Baba TutumlarıTuvalet EğitimiYemek DüzeniÖzbakım Becerilerine Yönelik DanışmanlıkSosyal İletişim Becerilerine Yönelik Danışmanlık,Oyuncak SeçimiOyun ve Aile DanışmanlığıDavranış ProblemleriCinsel Gelişim Dönemlerine Yönelik DanışmanlıkBoşanmış Anne Babalara Grup ÇalışmasıTek Ebeveynli Ailelere Grup ÇalışmasıDoğum Öncesi Kardeşe Hazırlık Grup ÇalışmasıHamilelik Dönemi Grup ÇalışmasıEtkili İletişim BecerileriÖzel Gereksinimli Çocukların Anne Babalarına Yönelik Grup ÇalışmasıTeknoloji BağımlılığıMesleki Rehberlik ve Danışmanlık.

Call Now Button