hakkimizda

Özel İdem Aile Danışmanlık Merkezi; Çocuk Ergen Danışmanlığı, Bireysel Yetişkin Danışmanlığı, Aile Danışmanlığı, Evlilik Öncesi ve Sonrasında Danışmanlık, İlişki Danışmanlığı, Anne, Baba ve Çocuk Danışmanlığı , Boşanma Öncesi ve Sonrasında Danışmanlık ,Özel Gereksinimli Çocuklara Yönelik Aile Danışmanlığı  hizmetleri konusunda destek veren özel bir merkezdir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  ndan onaylı Özel İdem Aile Danışmanlık Merkezi Çalışma Alanları:

Aile DanışmanlığıEvlilik Öncesi DanışmanlıkÇift ve Evlilik Danışmanlığı, Bireysel Yetişkin Danışmanlığıİlişki DanışmanlığıEbeveyn DanışmanlığıAnne Baba Çocuk DanışmanlığıBoşanma Öncesi ve Sonrasında Çocuklara DanışmanlıkBoşanma Öncesi ve Sonrasında Çiftlere Danışmanlık,Boşanma Sonrası Uyum Programları Planlamak ve Uygulamak, Çocuk, Ergen Danışmanlığı,Özel Gereksinimli Çocuklara Yönelik Aile DanışmanlığıEbeveyn Danışmanlığı  Tek Ebeveynli Ailelere DanışmanlıkYetişkin Bireysel Danışmanlık,Online Danışmanlık  Aile Sistemi İçerisinde İşlev Bozulmalarına Neden Olan İletişim Problemleri Eşler Arası İlişki SorunlarıEşler Arası İletişimAile Sistemi İçerisinde Ortaya Çıkan Sorunların Çözümlenmesinde Bireysel DanışmanlıkAile Sistemi İçerisinde Ortaya Çıkan Sorunların Çözümlenmesinde Aileye DanışmanlıkAnne ve Babalara Çocuk ve Eş İlişkisinin Geliştirilmesine Yönelik Danışmanlık iAile İçi Şiddetin Önlenmesine Yönelik Rehberlik ve DanışmanlıkKronikleşmiş İlişki Sorunları

Aile ve Uyum Sorunları,

Aile Danışma seansları;  randevu esasına göre bireyin duygu ve düşüncelerine odaklanarak iyilik halini artırmaya yönelik, danışan ve aile danışmanı arasında bilimsel temellere dayalı sistemli, bütüncül eklektik bir yaklaşım doğrultusunda sonuç odaklı profesyonel bir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bu süreçte gizlilik, kişisel mahremiyete saygı ve etik ilkeler doğrultusunda güvenilir hizmet vermek en temel değerlerimiz arasında yer almaktadır. Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmesi için tüm çalışmalar, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça olarak verilmektedir.Ayrıca Almanya, İngiltere, Hollanda, Kanada VE İsviçre gibi bir çok yurt dışında yaşayan ve Türkiye’den ruh sağlığı hizmeti almak isteyen Türk vatandaşlarımıza k aile danışmanlık desteği verilmektedir. Ayrıca pandemi döneminde yaklaşık 700 seans online danışmanlık hizmeti verilmiş ve verilmeye devam edilmektedir. Ayrıca İstanbul dışı Edirne, Konya, Afyon, Balıkesir, Maraş, Diyarbakır, Çorum, Kayseri, Mardin, Malatya ,Samsun ,Bolu ,Yalova gibi bir çok farklı ilimizden danışanlarımız ile online danışmanlık sürecimizi sürdürmekteyiz. Özel İdem Aile Danışmanlık Merkezinde  ; hizmetlerimiz alanında uzman deneyimli Uzm. Psikolojik Danışman, Aile Danışmanı ve Uzm. Klinik Psikologlar tarafından yürütülmektedir. Ayrıca oturumlar ve eğitimler aile danışmanlığı yönetmeliğinde belirtilen şekilde randevu esasına göre yürütülmektedir. 


Call Now Button