Elif nazlı Yaşa

Lisans eğitimimi 2016 yılında Kafkas Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden erken mezun olarak bölüm ikinciliği derecesi ile tamamladım. Lisans eğitimim sırasında Erasmus+ programı kapsamında 6 ay yurt dışında eğitim aldım. Lisans eğitimini tamamlandıktan hemen sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başladım. Yüksek Lisans eğitimim boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi, Dinamik Psikoterapi ve Aile ve Çift Terapisi eğitimlerini ve süpervizyonlarını alma fırsatı edindim. Sağlık çalışanlarının Öz Anlayış̧ düzeyleri ile Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin Anksiyete düzeyine etkisini incelediğim yüksek lisans tezimi tamamladıktan sonra Uzman Klinik Psikolog unvanını elde ettim.

İstanbul Üniversitesi onaylı CAS (Cognitive Assesment Sisytem) eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi eğitimi, EMDR Avrupa onaylı EMDR 1. ve 2. Düzey psikoterapi eğitimlerimi süpervizyonları ile birlikte tamamladım. 2018-2019 yıllarında 464 saat teori eğitim ve süpervizyonu ile birlikte Aile Danışmanlığı Eğitimini ve Türk PDR Derneği tarafından verilen Terapötik Kartlar Eğitimini aldım.

Uzun yıllardır özel okullarda çocuk ve ergenlerin sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri üzerine çalışmaktayım. Yetişkinlere EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımları ile online ve yüz yüze psikoterapi desteği sunmaktayım. Psikoterapi hizmetlerine ek olarak; ebeveynler, öğretmenler, psikolojik danışmanlar ve alan öğrencileri için atölye çalışmaları düzenlemekte ve psiko-sosyal destek projelerinde gönüllü olarak çalışmaktayım.

Tamamladığım Eğitimler

·      EMDR Avrupa Onaylı EMDR 1. ve 2. Düzey Eğitimi

·      Terapötik Kartlar Eğitimi, Türk PDR Derneği

·      İstanbul Üniversitesi Onaylı CAS Eğitimi

·      Frostig Gelişim Testi Eğitimi, Yrd. Doç. Tamer Ergin

·      Aile Danışmanlığı Eğitimi (264 saat teori+ süpervizyon), Uzm. Fulya Eroğlu

·      Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Doç. Dr. Durmuş ÜMMET

·      Objektif ve Projektif Testler Eğitimi

Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bir Aile Çiz, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Minnesote Çok Yönlü Kişilik Envanteri(MMPI), Kaufman Kısa Zeka Testi (K-BİT), Raven Standart İlerleyen Matrisler Testi

·      Toplumsal Travma ve Sahada Çalışma Eğı̇tı̇mı̇, Uzm. Psk. Dan. Sevgi Mandan

·      Okul ve Psikanaliz Sempozyumu, İstanbul Psikanaliz Derneği

·      Ergenlerde Kaygı ve Müdahale Programı Eğitimi,  Prof. Dr. Cecilia ESSAU

Arayınız...
Verified by ExactMetrics