cinsel-terapi-1

Merkezimizde, 27 Yıllık deneyimli uzman kadrosuyla Cinsel Terapi alanında hizmet verilmektedir. Uzman desteği için hemen arayın!  TEL: 0532 239 0074

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisidir.

Cinsel sorunlar evlilik sorunlarıyla ilişkilidir. Cinsel problemleri ile başa çıkabilmek için cinsel terapiye başvuran çiftlerin problemleri evlilikte yaşanan çatışmalardan da kaynaklanabilir ve bazen aile içindeki diğer bireylerin davranışlarından etkilenebilir. Aynı şekilde evlilik yaşamları için yardım isteyen çiftlerin evlilik sorunlarına ek olarak cinsel sorunları da var olabilir. Görüldüğü gibi cinsel sorunlar evlilik sorunlarının sonucu olabildiği gibi evlilik sorunlarının nedeni de olabilir. Bu nedenle cinsel terapinin yanında terapistin evlilik danışmanlığı konusunda da bilgi ve tecrübe sahibi olması önemlidir.

Cinsel terapinin tedavi ettiği cinsel işlev bozuklukları;

  •  Vajinismus,
  • Erken boşalma,
  • Sertleşme bozukluğu,
  • Disparoni (kadında ağrılı cinsel ilişki),
  • Kadın ve erkekte cinsel istek bozukluğu,
  • Kadında uyarılma bozukluğu,
  • Kadın ve erkekte orgazm bozukluğudur.

Ayrıca ülkemizde yaşanan cinsel sorunlara göz attığımızda, cinsel eğitimsizlikten kaynaklanan sorunlar, cinsel bilgi eksikliği, cinsel deneyimin yetersiz olması, cinsellikle ilgili yanlış inanışlar, yetiştiriliş biçimi nedeniyle sağlıklı bir bedene ve psikolojik yapıya sahip bireylerde ya da çiftlerde cinsel sorunlar sık görülmektedir. Bu sebeplerle meydana gelmiş olan cinsel sorunlar da birkaç seans danışmalık verilerek tedavi edilebilmektedir.

Merkezimizde, 27 Yıllık deneyimli uzman kadrosuyla Cinsel Terapi alanında hizmet verilmektedir. Uzman desteği için hemen arayın!  TEL: 0532 239 0074

Arayınız...
Verified by ExactMetrics