Evlilikte Çatışma-1

Merkezimizde, 27 Yıllık deneyimli uzman kadrosuyla Evlilik ve Çift Terapisi alanında hizmet verilmektedir. Uzman desteği için hemen arayın!  TEL: 0532 329 0074

Evlilik, bireylerin mutlu olmalarını sağlaması gibi olumlu etkilerinin yanında bazen sık tartışmaların olduğu çatışmalı bir evlilik haline de gelebilmektedir. Evlilikte çatışmaların sık ve şiddetli olması çiftlerin psikolojik sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Evlilik terapisine başvuran çiftlerin çoğunda evlilik sorunlarından kaynaklı sıklıkla depresif belirtiler yaşadıkları görülmektedir.

Çatışmalara yol açan birçok durum söz konusudur; iletişim problemleri, evlilik dışı ilişkilerin varlığı, kültürel farklılıklar, eşlerin evlilikten beklentilerinin farklı olması, cinsel sorunlar, maddi konular, eşlerin aileleriyle ilgili yaşanan problemler, alkol ve kumar gibi alışkanlıkların varlığı bunlardan bazılarıdır.

Evliliğin sağlıklı bir şekilde devam etmesi, çiftlerin yaşadıkları çatışmaları nasıl çözdüğüne bağlıdır. Çatışmalarını sağlıklı bir şekilde çözen çiftler, evliliklerinden doyum alabilirler ve evliliklerinde mutludurlar. Hatta çatışmadan dolayı evlilikleri tehlikeye girmek yerine ilişkileri daha da güçlenir.

Eğer bir evlilikte hiç çatışma yoksa, bu o evliliğin tehlikede olduğunu gösterebilmektedir. Eşler o kadar çok birbirlerine ilgilerini kaybetmişlerdir ki, artık çatışma dahi yaşamaz olmuşlardır.

Çiftler, çatışmaları yönetme konusunda gerekli becerileri edindikleri takdirde, yaşanan çatışmalar artık evliliği sarsamaz. Önemli olan sorunların göz ardı edilmemesidir. Yaşanan sorunlar göz ardı edildiği takdirde, ileride daha ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Merkezimizde, 27 Yıllık deneyimli uzman kadrosuyla Evlilik ve Çift Terapisi alanında hizmet verilmektedir. Uzman desteği için hemen arayın!  TEL: 0532 329 0074

Arayınız...
Verified by ExactMetrics