KLİNİK PSİKOLOG GÜLCE UZONUR

Psikoloji lisans eğitimimi 2020 yılında Üsküdar Üniversitesinde yüksek onur derecesiyle tamamladım. Lisans eğitimim boyunca çocuk ve yetişkinlerle NP Beyin Hastanesi’nde, GATA’da, okullarda, kliniklerde ve gönüllülük projelerinde psikolojinin farklı alanlarını görmek ve gözlem yapmak için stajlar yaptım. Klinik staj deneyimlerimin yanı sıra otizm tanılı çocuklarla tiyatro çalışmaları yapan bir kurumda gönüllü stajyer olarak yer aldım. Lisans eğitimim devam ederken eğitim psikolojisi alanında kendimi geliştirmek için Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım.

Lisans eğitimimin ardından İstanbul Gelişim Üniversitesinde tam burslu olarak kazandığım Klinik Psikoloji bölümünü yüksek onur derecesiyle bitirdim. Yüksek lisans sürecimi ‘Ebeveyn Tutumları ve Çocuklarda Kaygı Düzeyi’ konulu çalışmamla tamamladım. Yüksek lisans sürecim devam ederken ‘Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi’ ve ‘Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Psikoterapi’ eğitimleri aldım. Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (Wisc-4) uygulayıcısıyım.

Mezuniyetimin ardından uluslararası bir kolejde ilkokul ve okul öncesi gruplarıyla çalıştım. Çocuklarla özellikle okul reddi, ayrılma kaygısı bozukluğu, kardeş kıskançlığı, sınav kaygısı, dikkat eksikliği konularında çalıştım. Ergen ve yetişkinlerle bilişsel davranışçı terapi ekolüyle çalışmaya devam ediyorum.

Hayatın kendisi dinamik ve gelişime açık bir süreçtir. Aktif olarak psikoterapi ve test eğitimleri almaya devam ederek danışanlarıma maksimum desteği sunmayı hedefliyorum. Yüz yüze ve online olmak üzere çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapi hizmeti veriyorum.

Bazen günlük hayatımızda başa çıkmakta zorlandığımız ve anlamlandıramadığımız durumlarla karşılaşabiliriz. Bazı sorunlarımız günlük hayatın doğal akışında çözülürken bazıları işlevselliğimizi etkileyebilir ve destek almamız gerekebilir. Bu süreçte sizlere destek olmak isterim.

Arayınız...
Verified by ExactMetrics