Ayça Köroğlu

     Ankara doğumlu Ayça Köroğlu, 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi psikoloji bölümünü bölüm birincisi olarak burslu bitirmiş ve “Üstün Onur” derecesi almıştır. 2010 senesinde ise Maltepe Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak “uzman” olmuştur.

     Yıldız Teknik Üniversitesinde “pedagojik formasyon” eğitimi almıştır.

     Çalışma hayatına Özel Yedikule Ermeni Hastanesi psikiyatri polikliniğinde başlamıştır. Hem poliklinik hem yataklı servislerdeki iki yıllık çalışma süreci sonrası Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Özel Metin Sabancı Rehabilitasyon merkezinde aileler ile çalışarak devam etmiştir. Hem eğitimler vermiş hem ulusal ve uluslararası kongre ve birliklere katılarak alana katkı sağlamıştır.

    Bir oğlu ve bir kızı bulunan Ayça Köroğlu çalışmalarına özel danışmanlık hizmeti vererek devam etmektedir. Çalışmalarında bilişsel davranışçı terapi, EMDR terapisi ve Çözüm odaklı terapi yöntemlerini kullanmaktadır. Çocuklar ile çalışmalarında oyun terapisi yapmaktadır. Ebeveyn danışmanlığı ve anne baba okulu eğitimler ile çiftlere destek vermektedir.

     Wisc-R testi ve Wisc-r psikanalitik yorumlama yöntemlerini kullanmaktadır. Rorschach testi eğitimini Tevfika İkiz’ den almıştır.

     Kadın Olmak projesini yaratmış, yürütmüş ve yurtdışı CARAVAN 2000 oluşumunda Fransa’ da tanıtmıştır.

     Nobel Tıp Kitabevinden yayınlanan “Spastikos1 kitabında “İşlevsel Yetersiz Bireylerin Sosyalleştirilmesi” bölümünün yazarlığını yapmıştır.

     Serebral Palsili Çocuğu Olan Annelerde “Evlilik Doyumu ve Evlilikte Problem Çözme İlişkileri” ni araştırarak Uluslararası Serebral Palsi Kongresinde sunmuştur.

     Evli Kadınlarda Kök Aile Yapısı ve Psikiyatrik Belirti Düzeyinin Cinsel Doyum İle İlişkisine yönelik sunumunu 7. Cinsellik ve Cinsel tedaviler kongresinde sunmuştur.

Verdiği eğitimler:

–       Anne baba okulu

–       Ailede pozitif iletişim

–       Sevgi Ailede Başlar

–       Eşler arası ilişki ve evlilik

–       Günümüzde Uyumlanma ve Uyarlanma

–       Cinsel Gelişim ve Mahremiyet

–       Zor Sorulara Cevap Vermek

–       Sınır Koymak

–       Kendimle İletişim

–       Ben Olmak gibi kişisel ve ailelere yönelik eğitimler vermektedir.

Arayınız...
Verified by ExactMetrics