bireysel-psikoterapi

Merkezimizde, 28 Yıllık deneyimli uzman kadrosuyla yetişkin psikolojik danışmanlık alanında hizmet verilmektedir.

Uzman desteği için hemen arayın!  TEL: 0532 329 0074

Yetişkinlerde dönem-dönem sosyal problemler, kişisel problemler, korkular gibi baş gösteren sorunlar yaşanmakta ve yetişkin psikolojik danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Günlük hayatın getirdiği stres, eşler arası sorunlar, geçmişte yaşanan kötü tecrübeler bu günün sorunlarının temelini oluşturmaktadır.

Sorunlar yaşayan yetişkinler ilk etapta bunu kabullenmemekte veya basit görmektedir. Kabullenme aşamasına gelindiğinde ise çoğu zaman sorun çok büyümektedir. Bu nedenle yetişkin psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak ve destek almak için zaman kaybedilmemelidir. Biz İDEM psikoloji olarak her zaman yanınızdayız.

Özellikle okul başarısını son derece olumsuz etkileyen sorunların halledilmesi için en kısa sürede bir danışmana başvurulması gerekmektedir. Çocukluktan başlayarak bireyin tutum ve davranışları gözlemlenmeli, herhangi bir sorun görüldüğünde danışmana gitmek için zaman kaybedilmemelidir.

Terapiste gitme kararının alınmasında gecikilmemeli, problem büyümeden halletme yoluna gidilmelidir. Terapist ilk etapta yetişkindeki sorunu tespit etmekte ve kişinin karakterine, sosyal yaşamına ve hedeflerine göre bir süreç planlamaktadır. Sonunda birey normal yaşamına dönerek daha verimli ve daha kaliteli bir hayat sürmektedir.

Hayatının çok karmaşık ve yorucu olduğunu düşünen, sürekli kendini mutsuz hisseden ve hayattan zevk almayan bir insan bilinçaltına da bu mesajları göndermekte, yaşadığı olumsuz durum her geçen gün daha da işin içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Duygu değişiklikleri, sosyal ve mesleki alanlardaki problemlerin çözümü için yapılan tüm süreçler yetişkin danışmanlık hizmetleri arasındadır.

Birçok insan sorunlarını paylaşmakta veya bir danışmana gitmekte sıkıntı yaşamaktadır. Yanlış anlaşılmaktan korkan veya yabancı birisi ile problemini paylaşmaktan çekinen bireyler terapiste gitme süresi uzattıkça çıkmaza girmekte ve yaşamları daha da çekilmez hal almaktadır..

Tüm bu sorunlarla baş etmek için uzmanlara başvurmada zaman kaybedilmemeli ve bir an önce normal hayata dönmek hedeflenmelidir.

Yetişkinler için terapi hizmeti sunularak, bireye güven vererek, bireyin yaşam kalitesinin yükselmesine destek olunur. Mutlu toplumlar mutlu insanlarla mümkündür. Çocukluktan başlayarak gerektiğinde destek almadan kaçınılmamalı, sorunlar büyümeden destek alınarak normal yaşama devam etme amaçlanmalıdır. Çekinecek hiç bir durum söz konusu değildir.

Yeti̇şki̇nlerde Özgüven Eksi̇kli̇ği̇:

Özgüven bir insanın kendi hayatıyla ilgili aldığı kararları gerçekleştirmek ve bunun arkasında durma konusunda kendine verdiği cesaret duygusudur. Bunun yanında özgüven kişinin, kendi aldığı kararların olumlu olduğunu düşünmesi, kendini sevmesi, yapabileceğine inanması, her konuda yeterli olduğunu bilmesi, kısaca kendini sevip inanması demektir. Bu duyguların eksikliği ise özgüven eksikliği dediğimiz sorunu meydana getirmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin kendisinden memnun olmadığı ve sürekli olarak sıkılgan bir ruh hali içerisinde bulunduğu gözlemlenmektedir. Sorunu kabullenme ile başlayan süreçte bir uzman terapistten yardım alınmalıdır. Neticede sosyal hayata yeniden girilecek ve kişinin özgüvenini tekrar kazanması sağlanacaktır. İDEM psikoloji olarak uzman psikologlarımızla yanınızdayız. Daha detaylı bilgi için  bizi arayabilirsiniz.

Merkezimizde, 28 Yıllık deneyimli uzman kadrosuyla yetişkin psikolojik danışmanlık alanında hizmet verilmektedir.

Uzman desteği için hemen arayın!  TEL: 0532 329 0074

Arayınız...
Verified by ExactMetrics