Klinik Psikolog Gizem Koç

-Medipol Üniversitesinde Psikoloji Lisans programını yüksek onur derecesi ile tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesinde Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Çift, aile danışmanlığı yapmaktayım. 

-Mezuniyet sonrası özel eğitim alanında çalışmalarıma başladım. Otizm, down sendromu, aspergel, mental retarde, özel öğrenme güçlüğü tanısına sahip çocuklarla danışmanlık ve eğitim alanında çalışmaya devam etmekteyim. 

-Çocuklara yönelik çeşitli okula hazırlık, gelişim, dikkat testleri eğitimi aldım (Denver Gelişim Testi, Porteus Labirentleri Testi, Cattell Zekâ Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Good Enough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Kent E-G-Y Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri) ve Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimimi tamamladım. Okul öncesi çocukların gelişimsel takibi, okul çağı çocukların okul uyum problemleri, davranış problemleri, ergenlik döneminde anne baba ilişkileri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite tanısına sahip çocuklarla çalışmalar yapmaktayım.

-Gedik Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı yüksek onur derecesi ile tamamladıktan sonra Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR terapi ekollerinde eğitimimi tamamladım. Yetişkinlere yönelik bireysel seanslarımı eklektik bir yaklaşımla sürdürmekteyim.

 Yetişkinlere yönelik kişilik envanteri olan MMPİ test uygulayıcısı sertifikam mevcuttur. 

Akademik yeterliliğim ve eğitimlerim dahilinde, meslek etiğini gözeterek; Bebek, çocuk, ergen danışmanlığı, oyun terapisi, anne baba danışmanlığı, yetişkin bireysel terapi, çift terapisi, boşanma öncesi ve sonrası danışmanlık, alanlarında özel danışmanlık çalışmalarımı sürdürmekteyim. 

Yurtdışı ve yurtiçi danışanlarıma online ve yüz yüze danışmanlık sağlamaktayım.

SERTİFİKALAR:

Marmara Üniversitesi- Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanları; anne-baba-çocuk rollerini ve bu roller arasındaki ilişkileri olması gerektiği şekilde biçimlendirme, sağlık, ekonomi, beslenme, sosyal hayat gibi tüm yaşamsal konularda yol gösterme ve hem çekirdek aile hem de geniş aile içerisindeki uyumun ve düzenin korunmasına yardımcı olma gibi konularda kalıcı çözümler sunmak adına çalışır.

Bilgelik Enstitüsü- Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası

 Bilişsel davranışçı terapi ruh sağlığını geliştirmek amacıyla yapılan bir psiko-sosyal müdahaledir. BDT bireye fayda sağlamayan bilişsel bozulmalara odaklanır ve bunları değiştirmeye çalışır.

Bilgelik Enstitüsü- TSSB, DEHB Terapisi Uygulayıcı Sertifikası

Bu eğitimin amacı travma sonrası stres bozukluğu ve dikkat eksikliği konularındaki farkındalıkları arttırarak, önleyici uygulamalara ve tedaviye yönelik bilgilerini zenginleştirmektir.

Marmara Üniversitesi- Pedagojik Formasyon Sertifikası

 Pedagojik formasyon akademik tanımların, öğrenmeye açık bireylerin algılayabileceği dilde, farklı şekillerde anlatılabilmesi için alınan bir çeşit formasyon eğitimidir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği – Objektif Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası

Eğitim on iki testi kapsamaktadır. (Denver Gelişim Testi, Porteus Labirentleri Testi, Cattell Zekâ Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Good Enough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Kent E-G-Y Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri).

Psikoloji İstanbul – Family Psychological Services (FPS) 1.Düzey Deneyimsel Oyun Terapisi Sertifikası (Nilüfer Devecigil)

 Kaygılar, korkular, TSSB ve diğer, anksiyete sorunları, çocukluk depresyonu, dikkat eksikliği ve DEHB, öğrenme güçlüğü, uyum ve davranışsal bozuklukları, dürtüsellik, özgüven sorunları, okuma ve konuşma bozuklukları, psikolojik ağrılar, boşanma sonrası adaptasyon gibi alanlarda etkili bir yöntemdir.

Gedik Üniversitesi- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPİ) Uygulayıcı Sertifikası

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu objektif biçimde değerlendirme amacıyla uygulanan standart bir psikolojik testtir.

Arayınız...
Verified by ExactMetrics